Loading

Historia

Artystyczne malowanie ma w mojej rodzinie długoletnią tradycję. Mój tata od 1972 roku zajmował się ręcznym malowaniem szyldów i napisów. Jego prace były obecne na terenie całego województwa. Niektóre z tych reklam przetrwały o dzisiaj. Z dzieciństwa pamiętam jak tata malował herb z orłem białym, wtedy jeszcze bez korony. Każdy element perfekcyjnie odwzorowany a każdy najdrobniejszy szczegół wykonany z najwyższą starannością.
Nie od razu chciałem iść w ślady ojca. Po wielu życiowych przygodach wylądowałem wraz synem na Islandii. Podczas pobytu tam, daleko od kraju podpatrywałem życie na tej cudownej wyspie. Skandynawski design i szacunek dla rzemiosła są tam widoczne na każdym kroku. Podziwiałem idealnie, ręcznie wykonane napisy na witrynach małych bistro, sklepów jubilerskich, piekarni…
Podczas spacerów wśród niskiej zabudowy Reykjaviku oglądałem wspaniałe murale. Swój zachwyt otoczeniem postanowiłem zamienić na czyny i zająć się artystycznym malowaniem ścian.
W dużych miastach jest miejsce na nietypową formę promocji jaką są murale reklamowe. To działania z charakterem, dające poczucie że robi się coś wyjątkowego. Murale są lubiane. Ludzie chcą otaczać się pięknymi obrazami.
A murale reklamowe to wspaniałe połączenie sztuki i marketingu. Ciekawy mural może sprzedawać produkt czy usługę lepiej niż inna wielkoformatowa reklama. Dlaczego? Bo jest wyjątkowy, zaprojektowany z szacunkiem dla otoczenia, staje się jego dopełnieniem. Murale intrygują, wciągają w interakcję, zmieniają otaczającą nas przestrzeń. Tak, to jest dla mnie – pomyślałem. I tak w lipcu 2012 roku powstało IDEAMO | Artystyczne malowanie ścian.
Warto podróżować. Dziękuję Ci Islandio 🙂
– Łukasz Bieniek
założyciel IDEAMO